Pokrývačské práce provádím již 30-let. Položím Vám každou krytinu, která je na trhu. Poskytuji plný záruční a pozáruční servis. Provedeme Vám veškeré opravy na střeše, včetně opravy komínů a to v rámci jedné stavby. Poradím Vám jakou krytinu zvolit a pomohu k lepší cenové nabídce.Pokud máte zájem o naše služby tak mne kontaktujte.

Pokrývači Brno-střešní krytina

Teď Vám trochu přiblížím střešní krytiny, pokud ještě váháte jakou střechu zvolit.


Pokrývači Brno - pálená střešní krytina

Pálená střešní taška Tondach Bramac,Creaton Erlus, Bohemia, Jungmeier,Nelskamp,Röben,Sereni,Coperture,Walther.

Glazura je barevná povrchová úprava která se vyznačuje vysokým leskem střešních tašek. Glazura se upravuje stejně jako engoba, ale rozplavené jíly obsahují větší podíl sklovitých příměsí a tašky jsou díky tomu lesklé. Glazura nejenže výrobek zušlechťuje na nejvyšší možnou míru, navíc ho zpevňuje a chrání. Režná taška základní je cihlově červená. Pokud Vás zajímá životnost těchto tašek tak to Vám nepovím. Pouze vím, že dnešní pálená taška si k té staré co je na střechách opravdu již 50 a více let nemůže ani přičichnout.Je to zvláštní, technologie by měla být vyspělejší a výrobky lepší, opak je pravdou.

pokrývači Brno pokrývači Slavkov pokrývači Kyjov pokrývači Hodonín
Pokrývači Brno

Pokrývači Brno - betonová střešní taška

Betonové střešní tašky BRAMAC,KM BETA,BESK, BETONPRES FILKO, KM BLOK MEDITERRAN, EURONIT,NELSKAMP.

Betonové tašky bychom měli klást na střešní latě o větší tloušťce. životnost betonových krytin je podle výrobce 80 let, což se zatím nedá ověřit.Zkušenost pokrývače je taková, že na této krytině hojně roste mech a tudiž je pořád mokrá. 80 let to nevím já jen vím, že většina střech se opravuje již v rozmezí 15-20 let a to nemyslím pouze betonovou krytinu myslím tím všechny krytiny.Pokud vezmu starou betonovou krytinu, se kterou se setkáváme a jejiž stáří je podle majitelů 40 let a více tak tyto tašky už patří do konteineru. Povrchové úpravy betonových tašek Betonové střešní tašky jsou opatřeny několika systémy povrchových úprav. Nejčastěji dvojitým akrylátovým nástřikem. V tomto případě mají matný povrch. Na tyto dvě vrstvy může být aplikována ještě ochranná vrstva silikátů, které taškám zajistí lesklý povrch.

POKRÝVAČ BRNO pokryvac brno POKRYTÍ STŘECHY V BRNĚ pokrývači
Pokrývači Brno

Pokrývačské práce Brno

BŘIDLICE STŘEŠNÍ KRYTINA- ASSULO, DEKSLATE,RICHTER-PIZARRAS,TOPSTEIN,TROPPA,NSQ.

Vlastnosti břidlice Je velmi dekorativní a nenáročná na údržbu. Je nepropustná pro vodu i oleje. Břidlice má výborné tepelné a hlukové vlastnosti. Vyznačuje se dlouhou životností. Jenom prochu zatěžuje střechu.

pokrývačské práce Brno pokrývačské práce Kyjov pokrývačské práce Slavkov pokrývačské práce
Pokrývač Brno

Oprava střech Brno

Vláknocementové šablony. ETERNIT ALTERNA, DACORA, NEW STONIT. Současná vláknocementová střešní krytina neboli Eternit je nesrovnatelná s tou, která se vyráběla před 30 - 40 lety. Dnešní Eternit neobsahuje azbest ani jiné škodliviny. Eternit se stal velmi oblíbeným pro své výjimečné vlastnosti, kterými převyšoval konkurenci. Mezi tyto vlastnosti patřila především nízká hmotnost, dlouhá životnost a vysoká funkčnost. Eternit je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě a korozi. Po čase je téměř neopravitelný pro vysokou lámavost a sehnat pokrývače, který by na tuto střechu vlezl je téměř nemožné.

oprava střech Brno oprava střech oprava střech Kyjov oprava střech Slavkov
Pokrývačské práce Brno

Pokrývači z Brna

Vlnité krytiny - Bitumenové desky Bituwell,Vláknocementové desky Cembrit ,EDILIT,SICURONDA.

Vláknocementové střešní krytiny ETERNIT, BALTIC Bitumenové desky Onduline.Bitumenové desky Onduroof. Plechové vlnité krytiny. Světlopropustné vlnité krytiny Životnost těchto krytin se pohybuje od 20-40 let.Vlnité krytiny se vyrábějí jako bitumenové (asfaltové) desky, vláknocementové desky, vlnité plechové desky a pásy, plastové (světlopropustné) desky, pásy a role. Použití vlnitých střešních krytin Vlnité desky jsou vhodné k pokrývání šikmých střech a pro opláštění fasád budov. Tento typ střešních krytin je určený zejména na hospodářské a zemědělské budovy, haly, sklady apod.

opravy strřech opravy strřech Břeclav opravy strřech kyjov opravy strřech Hustopeče
Oprava střech Brno

Pokrývačské práce v Brně

Plechové skládané krytiny např Lindab Plechové imitace taškových krytin. trapézové plechy. Tvarované plechové šablony. Životnost těchto krytin se odvíjí právě od použité povrchové úpravy, kvality plechu a také místa, kde se plechová krytina nachází - pohybuje se cca do 30ti let. Plechové skládané krytiny se pokládají na laťování nebo podbití. Průkopníky ve výrobě plechových skládaných krytin jsou skandinávské země. Výroba těchto střešních krytin má ve skandinávských zemích 40letou tradici. Jenom bych chtěl upozornit na to, že za stejnou cenu koupíte krytinu hliníkovou.

Brno pokrývačské práce Kyjov pokrývačské práce Slavkov pokrývačské práce Hustopeče pokrývačské práce
Střechy Brno

pokrývačské,tesařské klempířské práce Brno

Plechové falcované krytiny Hliníkový plech Měděný plech. Nerezová ocel. Pozinkovaný plech přírodní nebo s povrchovou úpravou. Titanzinkový plech. Falcované plechy jsou krytiny vhodné od 3°. Pokládá se na dřevěné bednění. Tloušťky falcovaných plechů jsou závislé na typu materiálu. Obecně se používají tloušťky od 0,55mm u Cu plechů až po 0,7mm u TiZn plechů Šířky plechů - Falcované plechy jsou dodávány ve svitcích o šířkách 670mm(doporučená šířka na falcování). Ztratné u falcovaných krytin je 15 - 25% podle složitosti střechy a detailů na střeše. Pokud použijete pozinkovaný plech k pokládce celé střechy, tak do pětí let vydáte v dnešní době velkou finanční částku na její nátěr a potom pořád dokola.

pokrývači Brno pokrývač Brno pokrývačské práce Brno oprava střech Brno
Oprava střechy Brno

Brno pokrývači

Bitumenové střešní šindele. Charvát,Baros, CRC, Dehtochema, Gutta, IKO Isola, Katepal Kerabit, Owens, Corning, Tegola,Akcept.

Bitumenové šindele jsou k dispozici v různých cenových ale i kvalitativních úrovních. Některé typy šindelů jsou samolepící. Přednostmi bitumenových šindelů jsou nízká hmotnost, tvarová flexibilita a nízké doporučené sklony(od 15°). Při pokládce šindelů je nutno pod šindele provádět podkladní pás, výrobci doporučují systémová řešení dle svého výrobního programu. Použití bitumenových šindelů Asfaltový šindel se hodí k zastřešení nových i historických staveb, altánků atd.


Výškové práceBrno

Pokrývači Brno - plastová střešní krytina

Plastové krytiny. Střešní šablony, tašky vyráběné recyklací plastů. Komůrkové desky - zastřešení bazénů, světlíků, zimních zahrad Polykarbonátové, sklolaminátové desky - zastřešení pergol, altánů Hydroizolační PVC folie na střechy. Plastové krytiny se vyrábějí ve formě šablon, desek nebo rolí. Velkou výhodou je teplotní a materiálová stálost, pevnost a chemická odolnost.

hledám pokrývače Brno hledám pokrývače Kyjov hledám pokrývače Slavkov hledám pokrývače Břeclav
Výškové práce Brno až Hodonín

Brno oprava střech

Sendvičové střešní panely Marcegaglia,Kingspan,Dosting,E.P. System,Ruukki.

Sendvičové panely jsou vlastně tvarované plechové pásy spojené izolační vrstvou (většinou z polyuretanové pěny a minerálního vlákna). Sendvičové panely vynikají tepelnou izolací, jednoduchou manipulací a jednoduchým použitím. Díky těmto vlastnostem splňují konstrukční požadavky pro stavbu střech a stěn. Vyžadují minimální údržbu a zaručují nízkou spotřebu energie. Tyto panely nacházejí využití jak u průmyslových hal,stejně tak i u zemědělských objektů. Jednoduchá koncepce sendvičových izolačních panelů navíc umožňuje velmi rychlou montáž. Využití střešních sendvičových panelů je nejčastěji v kombinaci s prováděním opláštění celého objektu - tzn. vč. opláštění fasády.

poptávám pokrývače poptávám pokrývače Brno poptávám pokrývače Břeclav poptávám pokrývače Kyjov
Oprava střech Brno až Hodonín

Pokrývači Brno - střešní krytina

Hliníková střešní krytina DACHMANY

Je to naprosto bezúdržbová střešní krytina hodící se na všechny druhy střech.Vyrábí se v 6-ti odctínech a vyznačuje se především dlouhou životností a nízkou váhou. Montuje se na podkladní latě, desky nebo podbití hliníkovými hřebíky. V jednom metru se přibíjí 18 hřeby a tudiž odolává všem povětrnostním vlivům počasí. Což je zvláště v poslední době velmi důležité.Na střeše, kterou jsme pokládali před 30 roky pozoruji pouze úbytek barvy, zákazník zatím žádnou opravu neprováděl. Vyrábí se téz v pozinku, před tím varuji.

poptávám pokrývače Brno poptávám pokrývače Kyjov poptávám pokrývače Slavkov poptávám pokrývače Břeclav
Oprava střech Brno

Pokud to tedy shrnu. Pokud hledáte střešní krytinu, která by Vám vydržela jak výrobce uvádí 50-60-80 let.Tak to ukáže čas.To zatím nikdo nedokáže posoudit a musíme se spokojit s reklamou kterou nás masíruje výrobce. Z moji 30 leté praxe pokrývače mohu říst, že k této době se nejvíc přiblížila střešní pálená taška. Nejhůře dopadly střechy pokryté střešní krytinou bobrovka a eternit.Pokud použijete na střechu pozinkovaný plech tak 0.7 litru barvy Vás přijde tak na 200-300 kč.Takže již za 5-6 let vydáte skoro stejnou částku za nátěr, který budete muset neustále obnovovat.

Věřím, že táto ukázka pro Vás byla víc užitečná než číst jak jsme 100% firma i když to samozřejmě jsme. Pokud máte zájem o naše služby tak mne kontaktujte s Pozdravem Spurný Jaroslav.