Oprava střechy svépomoci,pokrývač Brno

Jak opravit střechu svépomoci - pokrývač Brno

POKRÝVAČ BRNO : OPRAVA STŘECHY SVÉPOMOCI

Zdravím všechny, tak jsem se díval po internetu, zda jsou dostupné nějaké informace pro lidi, kteří by si chtěli opravit střechu svépomoci, nebo alespoň zajistit než přijede pokrývač a zjistil jsem,že to jsou všechno pouze reklamy na určitý druh střešní krytiny jak jinak u nás. I weby, které propagují stavbu domu apod svépomoci Vás pěkně vmasírují do určité krytiny nebo produktu (nebo dokonce tak prodávají knihy) který je na hony vzdálen tématu.Hodně lidí mi volá v době dešťů nebo po nějaké průtrži, abych přijel, že jim teče do domu. To může být někdy problém, zvláště uprostřed sezóny, když máme rozdělanou střechu, to prostě není možné abych opustil práci, třeba i několik týdnů a proto jsem se rozhod na svých stránkách věnovat část praktickým radám jak na to.Jako model vybereme klasickou pálenou střešní tašku. Mnoho domů má ještě staré jednofalcové tašky, těmto taškám stačí málo a už protékají, stačí prohnutá střešní lať, nebo vlivem počasí se malinko pohne v zámku, nebo už to má prostě za sebou a neudrží vlhkost a protéká to zjistíte po dešti, běžte na půdu a prohlédněte celou střechu, pokud jsou střešní laťe pod taškou mokré tak už Vám taška netěsní a zaměřil bych se na prohlídku trámů. Největší problém mají staré jednofalcvé střešní tašky. Je to tím, že na rozdíl od nových tašek nemají druhý odvodňovací kanálek.Tyto tašky už opravdu patří do kontejneru. Odůvodnění co často lidi říkají.že krytina je drahá a že nejsou peníze to není tak úplně pravda. Dá se koupit starší, ale dobrá taška za 3-5 kč kus.Vymění se latě pro všechny případy se natáhne folie a je pokoj třeba na 20 let, zvláště co si budeme povídat dnešní krytina si k té dřívjejší nemůže ani čuchnout. Někdy se, ale i dvoufalcová krytina pohne, nebo odloupne. Tyto tašky snadno vyměníte z půdy. Stačí nadzvihnot řadu nad vadnou střešní taškou, vadnou tašku vydělat a vložit novou. Nebo stačí upravit, aby si dobře sedla. Při přívalových deštích může začít téct kolem komínů nebo hřebene, ale i uprostřed střechy a může Vás to pěkně pozlobit. Stačí mít pěnu ve spreji a postižené místo vystříkat déšť ji nevadí. Pokud je náhodou pod + 5 stupňů použijeme mrazuvzdornou a přivoláme pokrývače, který nemusí spěchat.

POKRÝVAČ BRNO : OPRAVA STŘECHY SVÉPOMOCI

Pokud máme dobrou krytinu a pouze chceme vyměnit staré latě za nové. Není nic jednoduššího než si označit kde byly staré latě a na jejich místo dát nové, nebo si podle starého krytí uděláme měrku. Tu si vyrobíme tak, že odděláme dva šáry střešní tašky změříme rozteč mezi nimi a podle toho si uřízneme ze střešní latě jednotnou míru, ale i tak si musíme označit spodní poslední lať, abychom se pak vlezli do žlabu. Přibíjíme je 80 hřebíky, větší již štípou latě. Na případné vymazání hřebenů si, ale opravdu pozvěte odborníka. To sami nedělejte, toto pořádně neumí ani řada profesionálů. Totéž provedeme pokud měníme i novou krytinu, která má stejné krytí jako naše stávající.Je to v podstatě valná část krytin na našem trhu,jelikož moderní tašky mají posuvné zámky, takže si můžema nastavit krytí jaké chceme. V každých stavebninách mají projektovou dokumentaci,kde se dozvíme jaké je nejmenší a najvětší krytí vzhledem ke sklonu naší střechy.

POKRÝVAČ BRNO : OPRAVA STŘECHY SVÉPOMOCI

Zhotovení nové střešní vazby včetně kontralatí. Sundáte starou krytinu a latě, prohlédnete trámy pokud jeví známky poškození tak je vymněníte. Natáhnete folii a zajistíte ji kontralatěmi.Ty přibíjíte svisle na trámy. Na kontralatě přibíjíte laťování. Ve většině případů budete muset na střeše přestavět háky od žlabů, jelikož se Vám celá střecha zvedne. Střešní latě začínáte přibíjet vždy od spodu pomoci shora zmíněné měrky. Tuto měrku si dáváte na každé straně latí a i uprostřed a postupně přibíjíte střešní latě až ke středu střechy od tuď již musíte rozpočítávat rozměry a upravovat krytí,(překládat tašky více či méně přes sebe) aby jste se potkali s hřebenem. Dnešní střešní tašky již mají posuvné krytí, takže to není žádný problém. Do hřebene vložíte střešní lať na kterou potom budete šroubovat hřebenáče,vždy si zkontrolujte výšku hřebenové latě a to tak, že přiložíte hřebenový pás (kartáč)na hřebenovou lať a na něj dáte hřebenáč.Hřebenáč se musí volně posouvat. držáky střešních latí si koupíme ve stavebninávh. Doporučuji, koupit zatloukací. Vždy si ve střeše udělejte někde uprostřed ve folii okno, od tuď pak budete podávat střešní tašky na zakrytí.Pokud je dům nizký je to výhoda, tašky podáváte ze řebříku a okno není potřeba.Toto je skrácený postup. Ke každé krytině Vám ve stavebninách dají i přesný plán pokládky každé střešní tašky i se sklonem krytí. Mnoho zdaru.

pokrývač Brno

Revize střechy Brno

  • Ke každé zakázce si můžete a to zcela zdarma objednat i revizi střechy a pořízení fotodokumentace před opravou a po. Firmy si za takovou práci účtují velké peníze. Zde dostanete revizi střechy zcela zdarma.

JÍT NA STRÁNKU REVIZE STŘECHY BRNO

komíny Brno

Oprava komínu svépomoci.

  • NA TÉTO STRÁNCE VÁM PŘINÁŠÍM NÁVOD JAK SI OPRAVIT KOMÍN SVÉPOMOCI. MOC TO, ALE NEDOPORUČUJI, LÉPE JE ALE NA OPRAVU KOMÍNA POZVAT ODBORNÍKA.

JÍT NA STRÁNKU OPRAVA KOMÍNU SVÉPOMOCI

Trainer

Oprava střechy svépomoci.

  • Přináším Vám návod jak si opravit popřípadě zhotovit střechu svépomoci. Pokrývačské práce provádím již 30-let. Je lepší na pokrytí nové střechy pozvat odbornou pokrývačskou firmu, například naši.

JÍT NA STRÁNKU OPRAVA STŘECHY SVÉPOMOCI


Opravy komínů Brno - kontakt

Zde jsou kontaktní údaje firmy Kontakt pro Brno je na Lesné, Vaculíkova 8.

Druhé kontaktní místo pro Brno - venkov a jih Brna je v obci Dambořice 26 km jižně od Brna.

Opravy komínů Brno klikněte na obrázek.

Opravy komínů Brno

Opravy komínů Brno-venkov - klikněte na obrázek.

komíny Brno