Oprava komínů Brno, komín svépomoci.

oprava komínu svépomoci, opravy komínů Brno

Na těchto stránkách vám popíšu alespoň ty jednoduché opravy na komínech, které by jste mohli zvládnout sami, pokud se rozhodnete o opravu komínu svépomoci.

Předem, ale říkám je lepší pozvat odborníka, který je zvyklí pracovat ve výškách.Opravy komínů provádím již 30 let a opravu Vašeho komínu zvládnu za zlomek času,který na něm strávíte vy. Zároveň ale chápu, že někdy to není možné a český národ je zručný. V prvé řadě musíte být vždy když jdete na střechu hned od prvního okamžiku přivázaní a v žádném případé nechoďte na tuto práci sami. Vždy mějte u sebe pomocníka, který vám v případě navolnosti pomůže. mějte na paměti, že jste ve výškách a každé uklouznutí může způsobit velké problémy. Lano musí být pevné a dlouhé tak aby jste v případě pádu vždy zůstali na střeše. Pokud spadnete pod žlab tak je to zlé. Postupně budu přidávat fotky s popisem a vysvětlím i jednoduché úvazy, které vám mohou zachránit život.

Hodně lidí mi volá jaké maty používám. Já mám oblíbenou značku Weber.

Pokud se rozhodnete opravit si komín svépomoci, tak zajděte do obchodu a kupte si horolezecké lano stačí 10-15 m. a karabinu se zámkem. Lano se dá koupit na metry, stojí kolem 40 kč m. a karabinu se zámkem pořídíte kolem stovky. To jsou věci, které se vám na domě jistě neztratí. Postupně vám ukážu i něco z pokrývačských prací hlavně jak se rozkrývá střecha a pár fíglů.

OMÍTÁNÍ KOMÍNU

Z komínu nejdřív šroubovákem nebo tesařskou spojkou vypáčíme ze spár volnou maltu. Vypadané cihly přezdíme pokud je porušena komínová hlava tak opatrně. Pokud ji odstraníte je velká pravděpodobnost, že se vám komín rozsype. Také pozor na železa, které se do betonu komínových hlav vkládají. V prvé řadě bych doporučil a to (podle stavu komína) jej zpevnit. Pokud máme připraven podklad tak si vrtačkou namícháme stavební lepidlo, můžeme použít jakékoliv ale mrazuvzdorné. První vrstvu natáhneme na komín a zvláště vtlačíme do spár. Čím jsou spáry větší tím lepší. Pokud nám ze spár lepidlo vytéká tak si namícháme hustší a to vtlačíme do spár. Je hodně důležité dostat ho tam co nejvíc. Do tohoto lepidla vtlačíme perlinku, celý komín s ní v podstatě omotáme. Na vrstvu perlinky natáhneme hladítkem další vrstvu a trochu cely povrch uhladíme. Teď pokud nespěcháme tak necháme komín pár dnů schnout je to lepší. Stavební lepidlo špatně schne. Jako poslední vrstvu dáme venkovní hladkou maltu (venkovní štuk) do níž přidáme duvilax. Pokud bude finální barva komínu bílá tak použijeme také bílou maltu. Tuto maltu vyhladíme filcákem, čím líp se nám to povede tím bude komín hezčí. Jako poslední vrstvu použijeme nátěr fasádní barvou. Ona nám ji trochu nová malta stráví, ale není problém nátěr za rok zopakovat a máme komín hned chráněn proti vlhkosti. Nátěr provedeme 2×. Pokud chcete mít výsledek na 100% tak můžete použít silikonovou omítku. Tu již natírat nemusíte je ovšem hodně drahá.Před natažením hladké omítky si opravíme komínovou hlavu. Pokud je v dobrém stavu, tak na ni jen nalijeme novou vrstvu betonu a máme hotovo. Pokud je špatná tak ji opatrně odstraníme cihly, které jsou pod ní tak zpevníme opět stavebním lepidlem , srovnáme do roviny a necháme uschnout. Potom přizdíme z komínových cihel jeden šár a to aby přesahoval aspoň 5 cm přes komín. Potom vše zalijeme betonem a je hotovo. Přezdění komína. komín rozebereme až po střechu, nebo kam je potřeba.Cihle podáváme pomocníkovi. pomoci vodní váhy stavíme komín buď z nových cihel nebo pokud jdou staré dobré tak je použijeme.Pokud stavíme komín poprvé je lepší ho postavit menší a raději nadstavit vhodnou komínovou rourou tak aby vyhovoval vyhlášce. Komínovou hlavu si můžeme zašalovat a vložit do ní armaturu nejlépe z nějakého nerezu. Komín je na střeše a tudíž vystaven vlhkosti. Beton saje jak houba a železná armatura brzy zrezaví a naruší celou hlavu. Co chodím opravovat komíny téměř 30 let tak nejhůř dopadly ty co měly železné dráty apod. Nebo si postavíme hlavu s cihel jak již bylo uvedeno, nebo dáme na vršek komína plech.

Spárování komínů.

Nesprávné spárování nemá dlouhou životnost, protože jim proniká vlhkost do zdiva a rozpouští zejména soli z malty, které jsou příčinou zabarvení na okrajích cihel a výkvětů. U nasákavých cihel stačí pro spárování vápeno-cementová malta a nevadí není-li spára naprosto vodotěsná, protože cihly nejsou také vodotěsné. U nenasákavých cihel musí byt spára také vodotěsná, protože cihly jsou také vodotěsné, a proto použijeme cementovou maltu. Ze spár vyškrábeme porušenou a drobivou maltu. Spáry se vyčistí a navlhčí a zcela se vyplní maltou a dobře se uhladí, aby dešťová voda rychle odtékala a nevsakovala se do spáry.

Stavba komínu

Komín můžete přestavět buď z rozebraných cihel nebo můžete použít různé stavebnice, kterých je na trhu dostatek.Takže v prvé řadě si uvážeme lano za trám a pomoci pásu se k němu připoutáme. Rozebereme krytinu, abychom si udělali okno a tímto oknem se protáhneme. Pokud se nám to nepodaří tak na trámech zařízneme lať a uděláme si okno a to tím způsobem, že uprostřed každého trámů přeřízneme lať a tu neporušenou někde schováme. Pokud je komín dole je to výhoda jsme u něj a začneme rozebírat a jednotlivé díly podáváme pomocníkovi a ten je ukládá nejlépe někde, kde vedou nosné zdi nebo alespoň příčky. Pokud je komín u hřebene, je to horší.Postupně rozebíráme krytinu a podáváme ji pomocníkovi až máme odkrytou cestu ke komínu. Chodíme pouze po trámech. Jelikož kdybychom chodili uprostřed latí tak by mohly prasknout. Těsně vedle komína si uděláme další okno a vezmeme si kbelík, já používám plastové, které se dají zmáčknout a prolezou mezi latěmi. Do tohoto kbelíku dáváme různé úlomky betonu a cihle, které po provaze spouštíme pomocníkovi. POMOCNÍK JE VŽDY SCHOVÁN pokud pracujeme. Teprve až je kbelík na zemi tak jej přivoláme, aby odebral obsah. V opačném případě by mohlo dojít ke smrtelnému zranění.Rovněž si dáváme pozor abychom nestoupali uprostřed latí. Velice rychle bychom si mohli přivodit úraz. Pokud latě vypadají dobře, NEVĚŘTE TOMU. Praskají i zcela nové latě. Pokud je komín až u hřebene tak u toho hřebene uděláme úvaz a k němu se přivážeme. V těchto případech vůbec nedoporučuji, aby jste se do něčeho takového pouštěli. I firmy, které se tím živí si v těchto případech postaví lešení nebo pozvou plošinu. Jako amatér to vůbec nezvládnete. V nejlepším případě se ke komínu vyškrábete a nebudete s nim schopni nic dělat. Na tuto práci pozvěte mě. Jsem profesionál, který se této práci věnuje již 30 let a budu ji mít hotovou za zlomek času co vy. Pokud je tedy komín hned dole, tak jej rozebereme až po strop a uděláme betonový věnec. Průduchy necháme pochopitelně volné. Beton necháme uschnout. Pokud nehodláme použít drahé stavebnice, tak doporučuji.Použít buď cihle, která jsme získali z rozebraného komínu. Řádně je očistíme a vyřadíme ty špatné, nebo použijeme bílé cihle.Ty stojí 10-12 kč za kus. Šamotové stojí jak kde 40-50 kč kus a z běžných cihel budete mít komín tak na pět let a budete stavět znovu. Takže pokud stavíte komín poprvé doporučuji.Udělejte si z dřevěných prken kostru jak by měl Váš nový komín vypadat. Tuto kostru pomoci vodní váhy dejte do roviny a dobře zajistěte aby se Vám již nemohla pohnout. Vícekrát s kontrolujte, aby komín nebyl křivý. Do této kostry postavte nový komín přesně tak jak jste ho rozebírali. Po odstranění kostry si přizděte poslední šár tak aby přesahoval 5 cm přes okraj a vršek zalijte asi 5 cm vrstvou betonu. Do tohoto betonu můžete dát dráty, pokud možno z nějakého nerezu. Další možnost je dát na komín plech. Buďto si pozvěte klempíře ať Vám to udělá, nebo si to udělejte sami.

pokrývač Brno

Revize střechy Brno

  • Ke každé zakázce si můžete a to zcela zdarma objednat i revizi střechy a pořízení fotodokumentace před opravou a po. Firmy si za takovou práci účtují velké peníze. Zde dostanete revizi střechy zcela zdarma.

JÍT NA STRÁNKU REVIZE STŘECHY BRNO

komíny Brno

Oprava komínu svépomoci.

  • NA TÉTO STRÁNCE VÁM PŘINÁŠÍM NÁVOD JAK SI OPRAVIT KOMÍN SVÉPOMOCI. MOC TO, ALE NEDOPORUČUJI, LÉPE JE ALE NA OPRAVU KOMÍNA POZVAT ODBORNÍKA.

JÍT NA STRÁNKU OPRAVA KOMÍNU SVÉPOMOCI

Trainer

Oprava střechy svépomoci.

  • Přináším Vám návod jak si opravit popřípadě zhotovit střechu svépomoci. Pokrývačské práce provádím již 30-let. Je lepší na pokrytí nové střechy pozvat odbornou pokrývačskou firmu, například naši.

JÍT NA STRÁNKU OPRAVA STŘECHY SVÉPOMOCI


Opravy komínů Brno - kontakt

Zde jsou kontaktní údaje firmy Kontakt pro Brno je na Lesné, Vaculíkova 8.

Druhé kontaktní místo pro Brno - venkov a jih Brna je v obci Dambořice 26 km jižně od Brna.

Opravy komínů Brno klikněte na obrázek.

Opravy komínů Brno

Opravy komínů Brno-venkov - klikněte na obrázek.

komíny Brno